Uzmanlar tarafından Çin kaynaklı yeni tip corona virüs (Kovid-19) salgınının, virüsün hava yoluyla yüzeylere yapışması sonucu hızla yayıldığına, virüsten kaynaklanan hastalığın belirtilerinin 14 gün sonra çıkabildiğine dikkat çekilmektedir..

Hijyenin en etkili önlem olarak ortaya çıktığı bu dönemde, tüketime sunulan gıdaları her türlü çevresel riskten uzak tutan, koruyan ambalajlı gıdaların önemi bir kez daha ortaya çıkıyor. Özellikle ambalajsız yemek yerleri, zaten başlı başına corona virüsün yayılması için uygun ortam oluşturmaktadır. Hijyenden uzak bu alanlarda satılan açık gıdalar, insan ve çevre kaynaklı tüm risklere açıktır.

 

Ambalajlı gıdaların tüketimi bugün her zamankinden daha önemli

Dünya bu virüsle henüz tanıştı. Dolayısıyla yüzeylere bulaşma yoluyla yayılan virüsten korunmak için ambalajlı gıdaların tüketimi bugün her zamankinden daha önemlidir.

Gıda tüketiminin hayatın akışı devam ettiğince durmayacağını dikkate alırsak; bundan sonraki süreçte tek kulanmlık ambalajlarda ve ilgili mevzuata uygun olarak hijyenik ortamda üretilmiş gıdaların tüketimi büyük önem kazanacaktır.

Siz de evinize gelen paket servislerde ve iş yerlerinizde lütfen tek kullanımlık baharat, tuz, ikram seti vb. ürünlerin kullanımını talep edin ve maksimum hijyen sağlayarak virüse karşı tedbir alın.